Egy 66 éves nő 673 kilométert, ezzel világcsúcsot futott 6 nap alatt

EMU
EMU

Füreden szerda délben fújták le a még múlt hét csütörtök délben kezdődő XII. Emu 6 napos ultrafutó-versenyt.

Az EMU jelen esetben nem a futómadarat takarja, hanem Kiss Zoltán és a lelkes szervezőcsapata egyesületének, az Egyesület a Magyar Ultrafutásért rövidítése. Huszonegy ország 60 indulója összetettben és korosztályokra bontva is versenyzett, közöttük számos magyar futó tette próbára kitartását.

A férfiak között Beda Szabolcs végzett az élen, 803,599 kilométert tett meg 144 óra alatt. A nőknél a magyar-kanadai kettős állampolgár Szilasi, férjezett nevén Brown Viktória nyert, aki korábbi, két éve Amerikában futott 736 km-es kanadai országos csúcsát is megjavította a 746.969 kilométeres teljesítményével.

A legnagyobb durranás azonban alighanem a német Silke Gielen nevéhez köthető, aki 673,261 kilométert tett meg, ezzel azon túl, hogy több tucat férfi futót megelőzve összetettben a 12. helyen zárt, megnyerte a korcsoportját, ráadásul ezzel 2 nappal a 66. születésnapja előtt korosztályos világcsúcsot állított fel. Ezzel Gielen tartja az aktuális W55- (782,336 km) és 60-as (718,360 km) 6 napos világcsúcsot is, ráadásul mindhárom rekordot Balatonfüreden állította föl.