Muszukajev klasszisokat legyőzve szerezte meg a magyar birkózók első párizsi kvótáját

Kovács Tamás / MTI

A szabadfogásúak 65 kilogrammos kategóriájában szereplő Muszukajev Iszmail bejutott a döntőbe, ezzel olimpiai kvótát szerzett hétfőn a belgrádi birkózó-világbajnokságon.

Az elődöntőig vezető úton a kazah Adil Oszpanov után az olimpiai címvédő japán Otoguro Takutót, majd az orosz Samail Mamedovot is legyőzte. Az elődöntőben a címvédő iráni Rahman Musza Amuzadhalilivel csapott össze és az utolsó másodpercekben végrehajtott ledöntéssel 6-5-re nyert, így bejutott a fináléba, egyúttal megszerezte Magyarországnak a párizsi kvótát.

Nem ér többet a győzelem, csak azért, mert orosz ellen nyertem. Minden siker ugyanannyit ér. Most ki kell pihennem magam az elődöntőre, mert világbajnok akarok lenni

– mondta még a győztes negyeddöntőjét követően az MTI-nek a magyar színekben már két világbajnoki bronzérmet nyert, tavaly Európa-bajnok, Tokióban olimpiai ötödik Muszukajev. A 30 éves sportoló 2019 óta képviseli Magyarországot a világversenyeken.

A vb-n minden súlycsoportban öt kvalifikációs hely talál gazdára.