Ha Djokovic pályára lép a US Openen, csak a szerb nyer szettet

Clive Brunskill/Getty Images

Novak Djokovic kedden három játszmában győzte le a világranglista 9. helyén álló Taylor Fritzet és bejutott a US Open elődöntőjébe.

A klasszis játékos ellenállhatatlanul szerepel az amerikai bajnokságon, már az első négy meccsét is úgy nyerte meg, hogy egyedül Györe László nyert ellene szettet – tegyük hozzá, hogy ő kettőt is. Fritz hiába léphetett pályára hazai közönség előtt, az első játszmában komoly verést kapott Djokovictól (6:1), ezután viszont már alaposan megszorongatta ellenfelét. Játszmát azonban nem tudott nyerni, így aztán a szerb klasszis 3-0-val menetelt be a legjobb négybe.

Az elődöntőben Ben Shelton lesz Djokovic ellenfele.