A következő élő közvetítés része A világcsúcs elmaradt, de a rúdugrókirály így is meghódította Budapestet

Megsérült és visszalépett a kamikaze taktikával döntőbe jutott közönségkedvenc

Jewel SAMAD / AFP

Szerdán egészen meglepő taktikát választott egy mindössze 19 éves Agate Caune a budapesti atlétikai világbajnokság 5000 méteres selejtezőjében. A lett futónő kihasználta a boly visszafogott tempóját, és őrült tempóban elszáguldott a többiektől, volt olyan pillanata a mezőnynek, amikor 150-200 méteres előnyre is szert tett a közönség ujjongása közepette

Az várható volt, hogy a kamikaze taktikával nem nyeri meg a futamot, de a számítása annyiban bevált, hogy új egyéni csúccsal a negyedik helyen ért célba, és bejutott a döntőbe.

Oda, ahol a 16 finalista közül így is neki volt a legrosszabb eredménye, közel nyolc másodperccel lemaradva a 15. legjobb amerikai Elise Cranny mögött.

A sportoló azonban az elmúlt napokban medencetájékon fájdalmat érzett, így végül az orvosokkal egyeztetve úgy döntött, nem vállalja a szombati finálét. Távollétében a selejtezőben ötödik helyen végzett burundi Francine Niyomukunzi kap lehetőséget, a döntőre 20.50-kor kerül sor.