Élő Sport

Utolsó másodpercben kiharcolt győzelem, vb-döntős a magyar pólóválogatott

Koszticsák Szilárd / MTI
Szinte végig futott az eredmény után a magyar férfi vízilabda-válogatott, amely az utolsó perceket 3-0-ra megnyerte, és végül 12-11-re hozta a spanyolok elleni elődöntőt. A győztes gólt Manhercz Krisztián az utolsó másodpercben lőtte be úgy, hogy labda éppen csak becsorgott Aguirre kapus hóna alatt. Vb-döntő, olimpiai részvétel.

Az első negyedben háromszor is a spanyolok szereztek vezetést, de a magyar csapat mindannyiszor tudott egyenlíteni. Aztán a második negyedben négy percet kellett várni az első találatra – de milyenre! Az olimpiai bajnok Varga Dénes szabaddobásból csodálatos mozdulattal csavart a kapuba. A 4-3-as vezetést meg is lehetett volna duplázni, mert Vogel ötméterest védett, Vigvári azonban nem tudott kihasználni egy emberelőnyt.

Így aztán Munarriz egyenlített, majd a büntetőt rontott Perrone duplázott, így a félidőre 6-4-re már a spanyolok vezettek.

Sőt, a harmadik játékrészt emberelőnyös góllal kezdték a spanyolok, így háromra nőtt a különbség (4-7). Szerencsére sikerült rendezni a sorokat, így az utolsó pillanatokban Német Toni centerezésével 7-8-ra feljött a válogatott.

Az utolsó negyedet ismét egy spanyol gól vezette be, és egyre inkább szorított az idő, hiszen bő három perccel a vége előtt még mindig a címvédő vezetett kettővel (9-11).

Ekkor kezdődött meg az igazi feltámadás. Előbb Német harcolt meg közepén egy labdáért, még volt ereje szinte a víz alól Jansikhoz passzolni, aki közelről nem hibázott (10-11), majd Vámos lőtt távolról hatalmas gólt (11-11). A spanyolok 36 másodperccel a vége előtt emberelőnyt kaptak – ráadásul Zalánki kipontozódott – Varga Dénes azonban blokkolt, ekkor 16 másodperc maradt az órán.

Varga Zsolt időt kért, az utolsó magyar támadásnál a labda Manhercz kezébe került, aki kiszorított helyzetből a rövidre lőtt. Úgy tűnt, a világklasszis kapus, Aguirre simán véd, ám a labda átcsorgott a hóna és a hasa alatt, és a videobíró is csak a gól tényét állapíthatta meg.

A magyarok 12-11-re nyerte, így 1998 óta őrzik veretlenségüket a spanyolokkal szemben nagy világversenyeken (olimpia, vb, Eb)

Varga Zsolt együttese a szombati fináléban az olimpiai bajnok szerbeket búcsúztató görögökkel találkozik.

Vizes vb, férfi vízilabda, elődöntők

Magyarország – Spanyolország 12-11 (3-3, 1-3, 3-2, 5-3)
gólszerzők: Manhercz 3, Zalánki 2, Jansik Sz. 2, Vigvári Vi. 1, Varga Dé. 1, Angyal 1, Német 1, Vámos 1, illetve Sanahuja 2, Munarriz 2, Perrone 2, Larumbe 1, Bustos 1, De Toro Dominguez 1, Cabanas 1, Mallarach 1.

Görögország – Szerbia 13-7 (3-2, 3-0, 3-3, 4-2)

Vb-döntős és olimpiai résztvevő a magyar pólóválogatott

Szinte végig futott az eredmény után a magyar férfi vízilabda-válogatott, amely az utolsó perceket 3-0-ra megnyerte, és végül 12-11-re hozta a spanyolok elleni elődöntőt. A győztes gólt Manhercz az utolsó másodpercben lőtte, a labda éppen csak becsorgott Aguirre kapus alatt.

12-11

Manhercz lövése becsúszott Aguirre alatt – döntős és olimpiai résztvevő a magyar csapat

Magyar időkérés

Nem jött össze a spanyol gól, még van 14 másodperc, Varga Zsolt is időt kért.

Még egy perc

Egy jó védekezéssel sikerült labdát szerezni, de a bírók a spanyol kapunál kontrát fújtak. A másik oldalnál Zalánki kipontozódott, a spanyolok időt kértek.

11-11

Hohohó!!! Vámos hatalmas góljával 11-11!

10-11

Német kipasszolta a labdát, Jansik szépen behúzta (10-11).

9-11

Mallarach balosa elsült, 9-11.

9-10

Zalánki négy blokkoló kéz felett lőtt bombagólt (9-10).

8-10

Egy szép labdaszerzés itt, egy ott, majd Vogel védett nagyot – gólt azonban Cabanas szerzett (8-10).

8-9

Manhercz szépített, labdája bevágódott a rövidbe (8-9).

7-9

Larumbe bejátszását Del Toro egy méterről behúzta (7-9).

7-8

Az utolsó 12 másodpercben nem született gól – így három negyed után 8-7 a spanyoloknak.

7-8

Kimaradt egy magyar emberelőny, az utolsó pillanatokban azonban Német Toni csak centerezett egy gólt (7-8).

6-8

Manhercz löketét Aguirre tolta szögletre. Munárriz lövését azonban nem lehetett semlegesíteni (6-8).

6-7

Nagy Ádám ejtése a lécen csattant, de a következő akcióban Manhercz pazar passzát Angyal húzta be (6-7).

5-7

Te jó ég! Manhercz kezében ott volt a mlehetőség, hogy egyre feljöjjön a válogatott, lövése azonban két kapufát is érintve vágódott ki a mezőnybe.

5-7

Jansik gyorsan szépített (5-7).

4-7

Sanahuja bepattintotta, sajnos 7-4 oda.

Folytatódik

A harmadik negyed ráúszásánál a spanyolok voltak gyorsabbak.

4-6

Félidőben 6-4 a spanyoloknak.

4-6

Sanahuja kiállítását nem sikerült kihasználni, Perrone ismét betalált. Nemhogy ide, most oda kettő… (4-6).

Varga Zsolt szövetségi kapitány időt kért.

4-5

Ajaj, Vámos blokkja mellett Perrone lövése becsúszott (4-5).

4-4

Lehetett volna kettő közte, de Vigvári emberelőnyben a blokkba lőtt. Bezzeg Munárriz nem rontot (4-4).