Világbajnok az U20-as pólóválogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott aranyérmet szerzett az U20-as világbajnokságon, a romániai Otopeniben. Kovács Róbert csapata a szombati döntőben a címvédő szerbekkel csapott össze, és nyert 12-7-re.

A két csapat a csoportküzdelmek során már találkozott egymással, akkor a magyarok ötméteresekkel 17-15-re győztek. A finálé szoros első negyedet hozott, a folytatásban azonban fölénybe került a magyar csapat, amely 4-4 után kilőtt, 16 percen át gólt sem kapott, és magabiztos, ötgólos diadalt aratott.

1995 és 2007 után harmadszor nyerte meg Magyarország az U20-as világbajnokságot, az összesen 12 érmével pedig hazánk a legsikeresebb ebben a korosztályban.

Vigvári Vince és Tátrai Dávid egyformán három, Nagy Ákos és Szalai Péter pedig két-két góllal járult hozzá a döntőbeli sikerhez.