Újabb gólgálával, egyben hibátlan teljesítménnyel zárták az Eb csoportkörét a férfi pólósok

Illyés Tibor / MTI

A férfi vízilabda-válogatott 23-4-re legyőzte az izraeli csapatot az Európa-bajnokság csoportkörének harmadik fordulójában.

Brutális verést mért az olimpiai bajnokra a magyar pólóválogatott
Ha hinni lehet egy statisztikának, ez a szerbek eddigi legnagyobb veresége.

Toronymagas esélyesként ugrott medencébe a magyar csapat, ennek megfelelően is játszott. Az első negyedet 4-0-ra hozta le, tíz percig nem is kapott gólt Varga Zsolt együttese. Félidőben már 11-2 állt az eredményjelzőn, így aztán tényleg csak a gólkülönbség maradt kérdéses. A harmadik és negyedik játékrészt egyaránt 6-1-re nyerő magyar válogatott végül 23-4-re győzött.

Szlovénia és Szerbia után ezzel száz százalékos teljesítménnyel jutott tovább a D csoportból, ezzel a negyeddöntőbe jutott. Kedden a nyolc között az A csoport második és a C csoport harmadik helyezettjének vasárnapi győztesével találkoznak.

Végeredmény – Vízilabda-Eb, csoportkör, 3. forduló

Magyarország-Izrael 23-4 (4-0, 7-2, 6-1, 6-1)
magyar gólszerzők: Manhercz 6, Vigvári 4, Burián 3, Fekete, Zalánki, Nagy 2-2, Német, Vadovics, Konarik, Ágh 1-1