A futballisták közötti mezcseréhez hasonló gesztussal tisztelgett egymás előtt két atléta

ANDREJ ISAKOVIC / AFP

A müncheni atlétikai Európa-bajnokságon két futó mutatta meg, miről szól elsősorban a sport.

Kozák Luca őrült nagyot futott, csúcsbeállítással Eb-ezüstérmes 100 gáton
Másfél órán belül kétszer is 12.69 másodpercet futott.

Mariano Garcia és Jake Wightman óriásit csatázott egymással 800 méteren, végül a spanyol öt századmásodperccel ért előbb célba, így aztán az ő nyakába került az aranyérem. Aki azonban azt hiszi, hogy rivalizálásuk a pályán kívül is él, hatalmasat fog csalódni a színfalak mögötti felvétel láttán. Ebben ugyanis Garcia ment oda a brit riválisához és kérte el a rajtszámát. Ha az atlétikában lenne mezcsere, mint a focisták között, akkor ez lenne az.

Atlétikában egyébként sem ritkaság az, hogy elképesztő tiszteletet mutatnak egymás iránt. Ennek volt tökéletes példája a tokiói olimpián az olasz Gianmarco Tamberi és a katari Mutaz Essa Barsim úgy döntött, megosztoznak az aranyérmen.

Persze az idei Eb-ről is lehetne gyűjteni a példákat, a női rúdugrásban Wilma Murto úgy nyert aranyat 4,85 méterrel, hogy korábban 4,60 fölé sem tudott menni és a teljes mezőny ujjongott, amikor az utolsó körben egyedül próbálkozott a győztes magassággal. Erről szól a sport.