Milák: Vagy sírás lesz, vagy sírásás

Czeglédi Zsolt / MTI

100 pillangón, 200 gyorson és a 4×100-as gyorsváltó tagjaként is medencébe ugrik Milák Kristóf vasárnap kora este a római úszó Európa-bajnokságon.

Mindet vállalom, de biztos vagyok benne, hogy nem fog jólesni. Vagy sírás lesz, vagy sírásás – remélem, nem az enyém. Kíváncsian várom, hogy fogom elbírni. Egyértelműen a 100 pillangón lesz a hangsúly, a 200 gyorson csak be kell kerülni a döntőbe, és a 4×100 gyorsváltóban kellene majd egy nagyon jót úszni megint

– nyilatkozta Milák a rá váró feladatokról.

Az olimpiai bajnok 200 gyorson 1:46.26 perces idővel jutott tovább, rajta kívül ez még Németh Nándornak sikerült (1:48.04), aki tizedik helyen kvalifikálta magát az elődöntőre.

„Ez egy szenvedés volt most, kissé nehézkesen ment a reggel, de a szerencse kicsit mellém állt. Ennek azért örülök” – mondta Németh.

Sebestyén Dalma a 200 méter vegyes hétfői küzdelmeire készül, most azonban bemelegítésképpen 100 méter pillangón is medencébe ugrott, egyéni legjobbját (58.85) megközelítve 59.39 másodperccel csapott célba, amivel a 16. helyen jutott volna tovább,

a futam után azonban jelezte, ugyan nagyon örül ennek az időnek reggel, azonban az esti elődöntőben nem fog úszni.

Férfi 50 méter háton Kovács Benedek volt érdekelt, aki szombaton 200 méteren második volt, megszerezve ezzel pályafutása első érmét világeseményen. A BVSC 24 éves versenyzője a sprinttávot 25.73 másodperc alatt teljesítette, amivel a 25. helyen végzett. A vegyes zónában elmondta, ez nem az ő száma, ugyanakkor mivel nem volt más, ezt is vállalta, arra pedig jó volt ez a délelőtti úszás, hogy a szombati élményei okozta feszültséget kissé levezesse.

A 4×100 méteres gyorsváltó Németh Nándorral, Szabó Szebasztiánnal, Mészáros Dániellel – akinek névrokona úszott 200-on – és Milák Kristóffal a legjobb idővel (3:14.62) került a 19.15-kor kezdődő fináléba.

„Úgy néz ki, ez ütőképes lesz, Mészáros Dani felülmúlta az elvárásaimat, nagyon jól ment. Az olaszokat itthon nem lesz könnyű megcsípni, de bármi lehet” – fogalmazott Németh.

Női 1500 méter gyorson három magyar volt érdekelt, közülük Mihályvári-Farkas Viktóriának sikerült bejutni a hétfői döntőbe. A 400 méter vegyesen szombaton győztes 18 éves versenyző 16:09.87 perccel a második legjobb teljesítménnyel került a fináléba, Fábián Bettina a 10. (16:39.39), Késely Ajna pedig a 12. helyen (16:44.16) zárt.

Meglepett ez az idő, mert úgy jöttem le az uszodába, hogy mindenem fájt. Aztán végül jól sikerült, örülök, mert ez közel egy olimpiai A szintes idő. Igaz, még nem számít, de az, hogy egy ilyen nap után ezt meg tudtam úszni, nagyon jó jel

– nyilatkozta Mihályvári-Farkas, aki ezzel megközelítette a párizsi olimpiára kiírt 16:09.09-es szintidőt, ám a kvalifikációs időszak még nem kezdődött el. Ennek a számnak a döntőjét hétfőn 19.29-től rendezik.