Bondár Annának és Fucsovicsnak is egy meccs jutott a wimbledoni teniszbajnokságon

MTI/EPA/Neil Hall

Fucsovics Márton hétfőn három szettben kikapott a kazah Alekszandr Bubliktól a wimbledoni teniszbajnokság első fordulójában.

A világranglistán csak 21 hely választja el egymástól a két játékost, ehhez képest meglepően nagy volt a különbség az első és a második szettben Bublik javára, írja az MTI. A harmadik játszmában 3:3-ig volt szoros a csata, majd a kazah elvette ellenfele adogatójátékát, és lehozta a meccset.

Három magyar induló volt a női mezőnyben, közülük Gálfi Dalma az ausztrál Maddison Inglist három, Udvardy Panna pedig a szlovén Tamara Zidansek ellen két szettben győzött. Bondár Annának viszont nem sikerült az ukrán Anhelina Kalinyina ellen nyerni, pedig az első szettben 4:4 utáni esőszünetet követően jobban játszott. Végül azonban Kalinyina apránként a magyar fölé nőtt játékban.