Sport vizes vb 2022

Kizárták a győztes amerikai úszót, mégis ő lett az aranyérmes

Oli SCARFF / AFP

Egészen rendhagyó módon indult a budapesti vizes világbajnokság úszóversenyének utolsó döntős programja:

Justin Ress ugyan elsőként csapott célba 50 háton, ám amikor már odaállt a futam utáni győztes interjújához, akkor közölték, hogy kizárták a versenyből.

Ezt azzal indoklták, hogy a célbaérkezésnél hibázott, a teste teljesen elmerült a táv végén, ami tilos. Később viszont felülvizsgálták ezt és módosult a végeredmény, Ress-t hirdették ki győztesnek 24.12-es idővel.

Honfitársa, Hunter Armstrong lett az ezüstérmes, a lengyel Ksawery Masiuk pedig a bronzérmes, az olasz Thomas Cecconnak így vissza kellett adnia a harmadik helyét. A döntő után egyébként még Armstrong is letörten nyilatkozott a döntés utén, azt mondta, abban bízott, hogy honfitársa is ott állhat majd vele együtt a dobogón.

A 2001-es világbajnokság óta először nyerte meg amerikai úszó a számot, akkor Randall Bal győzött.