Majdnem a bíró lábát is szétverte, kirúgták Zverevet a tenisztornáról

Botrányos jelenetek játszódtak le az 1,7 millió dollár (535 millió forint) összdíjazású acapulcói férfi tenisztornán, ahol a világranglistán harmadik Alexander Zverev – miután kiesett a páros versenyből – az ütőjét a bírói széken verte ripityára, veszélyeztetve ezzel a játékvezető egészségét is.

Fucsovics Márton alaposan megszorongatott egy top15-ös teniszezőt
Két és fél órán át gyűrték egymást a továbbjutásért.

A német sportoló a brazil Marcelo Melo oldalán 6:2, 4:6, 10-6-ra kikapott a Lloyd Glasspool, Harri Heliovaara (brit, finn) kettőstől, de nem bírta elviselni a vereséget.

Miközben levonult a pályáról, ütőjét háromszor is odacsapta a bíró székéhez, nem sok kellett volna ahhoz, hogy eltalálja a játékvezető lábát.

Az ATP szerdai közlése szerint a német teniszezőt sportszerűtlen viselkedés miatt azonnal kizárták a tornáról, így egyesben a következő ellenfele, a honfitárs Peter Gojowczy játék nélkül jutott be a negyeddöntőbe.