Sport téli olimpia 2022

Hason csúszva ért be a célba a tajvani síző

Eurosport
Eurosport

Dicstelen véget ért a tajvani síző, Ho Ping-Jui olimpiai szereplése Pekingben. A 23 éves sportoló a férfi műlesiklók versenyében indult el, már a pálya elején elrontott egy kaput, de nem adta fel, és folytatta a futamot, ám a későbbiekben is nagyon meg kellett dolgoznia azért, hogy talpon tudjun maradni.

Végül aztán nem tudta teljesíteni a pályát, hosszú métereket csúszott előbb a hátán, majd a célba már hason érkezett meg. Így kiesett az első futamban.

A versenyt Clément Noël nyerte, aki 2002 óta az első francia aranyat szállította műlesiklásban. Az izraeli színekben induló Szőllős Barnabás a 23. lett, míg Kékesi Márton a 33.