Egy meccsre vannak a tökéletes BL-csoportkörtől a győri kézisek

Krizsán Csaba/MTI

A Győri Audi ETO KC 31-25-re verte a svéd IK Sävehofot a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének kilencedik fordulójából vasárnapra halasztott mérkőzésén.

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, de 6-3-as vezetésük után a győriek emberelőnyben egyenlítettek, majd átvették az irányítást, egyben a vezetést is. A svédek tartották a lépést ameddig csak lehetett, de a szünetre már háromgólos lett a különbség (12-15). Térfélcsere után is nagyot küzdött a Sävehof, de a hajrára teljesen elkészült az erejével, ezért a Győr kényelmesen eldöntötte a meccset.

A győri kézisek ezzel mindhárom 13 csoportmeccsüket megnyerték és a harmadik helyen álló Kristiansand legyőzésével végezhetnek százszázalékos teljesítménnyel. A csoportelsőség már korábban eldőlt, hogy a Győré lesz.