Sport koronavírus

„Mélységesen sajnáljuk” – lesznek következményei a Djokovic-ügynek

MARTIN KEEP / AFP
MARTIN KEEP / AFP

Közleményt adott ki az Ausztrál Tenisz Szövetség (TA) a Djokovic-ügyben és jelezték, hogy vizsgálatot indítanak a történtek miatt. A szervezet azt közölte, hogy „mindenből lehet tanulni”, ezért szeretné az ügy minden aspektusát megvizsgálni. Egyúttal bocsánatot kért azért, hogy a történtek beárnyékolták az év első Grand Slam-tornájának kezdetét.

Tudomásul vesszük, hogy az elmúlt napok eseményei mindenki figyelmét elvonták a versenyről és mélységesen sajnáljuk azt, hogy mindez a játékosokra is hatással volt

– fogalmaztak az illetékesek anélkül, hogy Novak Djokovic nevét megemlítették volna.

Kapcsolódó
A szerb elnök szerint Djokovic kárára akarták megmutatni, hogyan működik a világrend
Aleksandar Vucic soha nem látott zaklatást emleget, és úgy érzi, Ausztrália saját magát járatta le.

A 20-szoros GS-győztes szerb világelső, aki eddig kilencszer nyerte meg az AusOpent, két hete érkezett Ausztráliába, de a repülőtéren nem engedték be az országba, visszavonták a belépési engedélyét, majd egy kiutasítottak számára fenntartott hotelben szállásolták el. Előzőleg az Australian Open szervezői akut egészségi problémájára hivatkozva különengedélyt adtak neki az induláshoz annak ellenére, hogy vélhetően nincs beoltva a koronavírus ellen, noha ezt kötelezővé tették minden résztvevő számára. A vízumát múlt hétfőn bírósági döntés nyomán visszakapta, többször edzett a verseny helyszínén, és első kiemeltként ellenfelet is kapott a csütörtöki sorsoláson, ám pénteken ismét érvénytelenítették a vízumát, és idegenrendészeti őrizetbe került. A hosszadalmas procedúra lezárásaként vasárnap bejelentették, hogy

elutasították a 34 éves sztár fellebbezését, melyet vízumának bevonása ellen nyújtott be. A címvédőnek így haza kellett utaznia, hétfőn meg is érkezett Belgrádba.

Az ausztrál szövetség keddi állásfoglalásában azt is írta, hogy végig szorosan együttműködött az ausztrál és Victoria állam kormányával. A TA igazgatótanácsa egyébként támogatásáról biztosította Craig Tiley tornaigazgatót, miután néhányan a menesztését követelték.

Kapcsolódó

Közben a spanyol miniszterelnök, Pedro Sánchez úgy nyilatkozott: Djokovic akkor léphet be az országba, ha megfelel a helyi egészségügyi követelményeknek. A szerb rendszeresen utazik Spanyolországba, marbellai házába, egy videofelvétel alapján december végén és január elején is ott tartózkodott néhány napot.

„Minden sportolónak, aki itt akar versenyezni, meg kell felelnie a spanyol egészségügyi szabályoknak” – mondta a kormányfő kérdésre válaszolva.

Olaf Scholz német kancellár, aki hivatalos látogatáson vett részt hétfőn Spanyolországban és Sánchez mellett állt a sajtótájékoztatón, szintén úgy nyilatkozott: tiszteletben kell tartani, hogy különböző országok különböző szabályokat léptettek életbe.

Ezeket mindannyiunknak be kell tartanunk, függetlenül attól, hogy kik vagyunk

– jelentette ki.

A Djokovic-saga tavasszal is folytatódhat, ugyanis az év második Grand Slam-tornáján, a Roland Garroson való induláshoz is kötelezővé teszik az oltást, a francia sportminisztérium pedig már most jelezte:

nem lesznek kivételek.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik