Élő Sport

Heroikus csatában egygólos magyar kézisiker

Varga Jennifer / 24.hu
Elképesztő csatában, az utolsó másodpercekben szerzett Máthé Dominik-góllal 31-30-ra nyert a magyar férfi kézilabda-válogatott Portugália ellen, és megtartotta esélyét a továbbjutásra az Európa-bajnokság B csoportjában.

Ugyan se a portugálok, se a magyarok nem változtattak azon a 16 játékoson, akik az első fordulóban szerepeltek, mégis Gulyás István feje főhetett jobban, hiszen a hollandok ellen bokasérülést szenvedett Bánhidi Bencére – aki ugyan ott volt a kispadon – nem számíthatott.

Magyar kézikapitány: Háromszor kellett ezt a meccset megnyernünk
31-30-ra legyőztük Portugáliát, jöhet a keddi, Izland elleni csata az Eb-csoportkörben.

A két csapat legutóbb a két évvel ezelőtti Eb középdöntőjében találkozott egymással, akkor a portugálok kétgólos félidei előny után nyolccal nyertek.

Ezúttal is a vendégek kezdtek jobban, a magyar csapat nagyon idegesen kézilabdázott, az ötödik percben szerezte az első gólját. 2-5-ről azonban egyre javuló védekezéssel és támadójátékkal sikerült egy 6-1-es szériával 8-6-ra fordítani.

A csütörtökön nagyon gyengén játszó Szita ezúttal meglőtte a bombagóljait, Mikler is belekapott egy-egy labdába, és a csarnok szinte felrobbant, amikor Máthé üres kapuba találva 11-8-ra alakította az eredményt.

Egy portugál azonban a földön maradt, a videózás után a bírók visszavitték a magyar kapuhoz a labdát, érvénytelenítették a gólt és kiállították Topicot.

Ez kicsit megfogta a csapatot, az ellenfél a 25. percben Duarte révén egyenlített (12-12), és a hajrát jobban kihasználva 15-14-es előnnyel mehetett pihenőre.

A fordulás után 12 percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán Máthé és Topic góljaival sikerült kettővel ellépni (23-21), az 50. percben pedig Ancsin bombájával végre megvolt a három közte (27-24).

Ebben az időszakban a csereként beállt Székely nagyszerűen védett, Lékai sokat vállalt magára, így a hajrára nagyon jól nézett ki a csapat.

A portugálok azonban nem adták fel, Iturriza 28-28-nál egyenlített, így a vége thrillerré minősült: az utolsó támadás a mienk volt, 12 másodperccel a vége előtt Gulyás kapitány időt kért, majd Máthé nem kegyelmezett, beállítva a 31-30-as végeredményt.

A győztes gól:

A meccs statisztikája:

Férfi kézilabda Európa-bajnokság, B csoport, 2. forduló

Magyarország – Portugália 31-30 (14-15)
MVM Dome
v.: Horácek, Novotny (csehek)
Magyarország: Mikler, Székely – Rodríguez 2, Máthé 8, Lékai 6, Topic 3, Szita 4, Bóka 3, cserék: Sipos, Rosta 1, Bodó 1, Hanusz 1, Ancsin 2, Ligetvári.

A csoport másik meccsén:
Izland – Hollandia 29-28 (15-13)

Az állás: 1. Izland 4 pont, 2. Hollandia 2 (59-57), 3. Magyarország 2 (59-61), 4. Portugália 0

D csoport (Pozsony)
Németország – Ausztria 34-29 (15-16)
Lengyelország – Fehéroroszország 29-20 (14-11)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Lengyelország 4 pont (65-51), 2. (és továbbjutott) Németország 4 (67-58), 3. Ausztria 0 (60-70), 4. Fehéroroszország 0 (49-62)
A csoportok első két helyezettje jut a középdöntőbe.

Javuló játékkal megvan az első siker az Eb-n

Bár a félidőben még egygólos hátrányban volt, végül óriási csatában 31-30-as győzelmet aratott a magyar férfi kézilabda-válogatott Portugália ellen az Európa-bajnokság második fordulójában.

31-30!

Máthé belőtte, győztünk!

Lékai 30-29

Az utolsó perc elején Szita harcolt ki hetest, Iturriza megkapta a harmadik kétperces büntetését.

Lékai vállalta a büntetőt, és belőtte (30-29).

Areia egyenlített

Silva hetest harcolt ki, jött Mikler, aki nem tudta kivédeni Areia lövését (29-29).

Sziat 29-28

Iturriza ziccerét Székely kivédte, gólt szerencsére Szita lőtt (29-28).

Máthé hetest rontott

Portugál rohanás, ezúttal vonalra lépett Iturriza. Lékai aztán hetest harcolt ki, Máthé azonban hibázott…

iksz

Iturriza kiegyenlített (26-26).

Máthé 28-25

Hanusz nagyon gyors, megállíthatatlan. Újabb hetest harcolt ki, amit Máthé kihasznált (28-25).

Areia 27-25

Silva harcolt ki hetest, Ligetvári két percet kapott. A büntetőt Areia nem hibázta el (27-25).

Hárommal vezetünk

Silva lövése a kapufán csattant, Ancsin góljával végre három ide (27-24).

Bóka üres kapura

Labdaszerzés után Bóka az üres kapura volt eredményes (26-24).

Martins 25-24

Martins bepattintotta (25-24), Szita igyekezett a gyors válasszal, de Capdeville védett.

Kettővel vezetünk

Sőt, emberhátrányban labdát szereztünk, Hanusz gólt szerzett, Salina két percet kapott (25-23).