Sport lineup

Olyan elképesztő meccsek voltak az NFL-alapszakasz utolsó körében, hogy azt nehéz lesz a rájátszásban felülmúlni

Harry How / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP

Lezárult az NFL 2021-es szezonjának alapszakasza, melynek utolsó játéknapján több meglepő eredmény is született.

A vasárnapi mérkőzések előtt már csak három volt kiadó a rájátszás 14 helye közül, és ezekből az Amerikai főcsoportban (AFC) megmaradt két hely egyáltalán nem a papírformának megfelelően talált gazdára. Az AFC-ben a hatodik és a hetedik pozícióért ment a csata, az Indianapolis Colts, a Pittsburgh Steelers, a Baltimore Ravens, a Las Vegas Raiders és a Los Angeles Chargers volt harcban, a Ravens és a Steelers, illetve a Raiders és a Chargers pedig egymás ellen játszott a 18. fordulóban.

Az esélyek alapján a Colts egyértelmű befutónak tűnt, az pedig biztos volt, hogy a Las Vegas és a Los Angeles meccsének győztese is playoff-résztvevő lesz, aztán úgy alakult, hogy akár kézen fogva is továbbjuthattak volna a csapatok.

Az Indianapolis ugyanis óriási meglepetésre, borzalmas játékkal kikapott a ligautolsó Jacksonville Jaguars vendégeként, ami azt jelentette, hogy az alapszakaszt lezáró Las Vegas-i találkozón a döntetlen mindkét gárdának elég lett volna a rájátszáshoz.

Ennek a forgatókönyvnek a Pittsburgh lett volna a nagy vesztese, mely órákkal korábban hosszabbításban leküzdötte a Ravenst, és nem sokon múlt, hogy nem így búcsúzott Ben Roethlisberger, a legendás pittsburghi irányító a ligától.

Las Vegasban ugyanis a Chargers az utolsó négy és fél percben két touchdownt szerezve hosszabbításra mentette a meccset, majd a ráadásban egy-egy mezőnygól után a hazaiak az idő lejártának pillanatában rúgott újabb hárompontos góllal nyerték meg a találkozót és vitték magukkal a Pittsbughöt a playoffba.

A Nemzeti főcsoportban (NFC) a San Francisco 49ers jutott hetedikként rájátszásban, miután komoly izgalmak végén hosszabbításban győzött a Los Angeles Rams vendégeként. A negyedik negyedből alig két perc volt hátra, amikor a Rams Cooper Kupp elkapása révén touchdownt ért el, de Jimmy Garoppolo vezetésével a 49ers végigrobogott a pályán, és Jauan Jennings TD-je után jöhetett a hosszabbítás.

Robbie Gould mezőnygóljával a San Francisco először vezetett a meccsen (a második negyed közepén még 17-0 volt az állás a Rams javára), és bár a Los Angeles-i csapat egy TD-vel győzhetett volna, az irányító Matthew Stafford eladta a labdát.

Az NFC-ben a Green Bay Packers, az AFC-ben pedig a Tennessee Titans lett az első kiemelt, így ez a két csapat ezen a hétvégén rajtoló rájátszás első körében pihenhet.