Jakabos 400 vegyesen és a váltóval is döntőbe jutott a vébén

MTI/Koszticsák Szilárd

Magyar részről Jakabos Zsuzsanna és a 4×100 méteres női gyorsváltó lesz érdekelt a délutáni döntőkben az Abu-Dzabiban zajló rövidpályás úszó-világbajnokság csütörtöki nyitónapján.

Női 400 méter vegyesen Jakabos és Mihályvári-Farkas Viktória is érdekelt volt, előbbi 4:32.06 perces idővel a hatodik helyen bejutott a döntőbe, utóbbi egyéni csúcsától (4:35.41) nem sokkal elmaradva, 4:35.69 perces idővel csapott célba. Jakabos a futam után azt mondta, jót tett neki, hogy az utóbbi két hétben tudott pihenni, mert az olimpia után szinte végig versenyezett, írja tudósításában az MTI.

A délelőtti programot – amelyen úszóversenyeken szinte sohasem tapasztalt, több mint 40 perces volt a csúszás, a szakértők szerint a víz alatti kamerák, a szabályos mozdulatokat és kidelfinezéseket elemző visszanézések miatt – a 4×100 méteres gyorsváltók küzdelmei zárták, a nőknél a Gyurinovics Fanni, Jakabos Zsuzsanna, Pádár Nikolett, Késely Ajna összetételű négyes a hetedik helyen bejutott a döntőbe.