Elfogyott a Fradi a második félidőre, a Győr nyerte a kézirangadót

Krizsán Csaba / MTI

A Győr 25-20-ra megnyerte a címvédő Ferencváros elleni rangadót a női kézilabda NB I-ben hazai pályán, elsősorban a kapus, Amandine Leynaud bravúrjainak köszönhetően.

Az ötszörös Bajnokok Ligája-győztes hazaiak keretéből Faluvégi Dorottya, Crina Pintea és Laura Glauser hiányzott, a vendégektől Kovacsics Anikó és Szucsánszki Zita maradt ki. Hetesekkel indult a mérkőzés, Kristiansen, Malestein és Hansen sem hibázott az első percekben, majd összességében az 5. percig kellett várni, hogy az első kivédekezett támadást láthassuk. 3-3-ig szoros volt a mérkőzés, ekkor a Győr el tudott lépni, a 24. percben pedig már öt góllal is vezetett (12-7), elsősorban Leynaud védéseinek köszönhetően. Ekkor azonban megtorpant az ETO, a Fradi pedig elkezdte bedobálni a helyzeteit, így feljött mindössze egy találatra a címvédő, a félidőben pedig 13-12 volt az állás a hazaiak javára.

A második félidő ferencvárosi találattal indult, de aztán a Győr minimális előnyt dolgozott ki és azt őrizte. A 46. percben jöhetett volna egy kulcspillanat, amikor is 17-15-ös hazai előnynél Solberg már elsüllyedt Klujber dobócselénél, de aztán felpattanva mégis védeni tudta a hetest, ám a túloldalon Janurik hárította Bratsett lövését.

A momentummal viszont a Fradi sem tudott élni, ezt viszont már kihasználta a Győr, amely ellépett négy góllal – eleinte csak azért nem öttel, mert egy kínai figuránál egymást zavarták a győriek. A végére meglett az öt, 25-20 lett a vége. Leynaud 38 lövésből 19-et védett ki.

Győri oldalon Kristiansen volt a legeredményesebb játékos hat találattal, a Fradiban Szöllősi-Zácsik négyig jutott. Míg hazai oldalon 50 százalékra jött ki a védési hatékonyság, addig a vendégeknél ugyanez a mutató 22 százalék. Így hiába próbálkozott több lövéssel a Ferencváros, nem sokra jutott vele.

Meg kell jegyezni azt is, hogy a győrieknél Háfra Noémi végül nem lépett pályára.

Épp az előző szezon mutatott rá arra, hogy ebből az eredményből nem lehet messzemenő következtetéseket levonni. Tavaly Győrben 33-27-re nyert az ETO, aztán a visszavágón 31-22-re kikapott, amin el is ment a bajnoki címe.