Elbukott egy pontot, bemutatott ellenfelének az elődöntőben

Bár sokan azt hitték, picit elgurult Frances Tiafoe gyógyszere, amikor egy elveszített pontnál a középső ujját mutatta fel ellenfelének, Tommy Paulnak stockholmi kemény pályás férfi tenisztorna elődöntőjében, ennél egyszerűbb volt a helyzet.

A két amerikai játékos junior kora óta ismeri egymást, mondhatni, jó barátok, Tiafoe ezért engedhette meg, hogy bemutasson riválisának.

Nagyon szórakoztató volt Frances ellen játszani, mint mindig. Junior korom óta nem vertem meg, szóval ez most nagy teljesítmény a részemről. Ez volt a legjobb meccs, amit egész évben játszottam

– nyilatkozta Paul, aki végül szetthátrányról fordított.

A világranglista 52. helyezettje 2 óra 33 perces csatában 5:7, 7:6, 6:4-re győzött úgy, hogy Tiafoe a második játszmában 6:5-nél a győzelemért adogathatott.

Paul végül nem állt meg, pályafutása első ATP-döntőjét meg is nyerte, a szombati fináléban a címvédő Denis Shapovalovot verte 6:4, 2:6, 6:4-re.