Olykor Djokovic is megtapsolta a nagyot küzdő Fucsovicsot

Glyn KIRK / AFP

Pályafutása során először jutott be Grand Slam-torna negyeddöntőjébe Fucsovics Márton, aki a wimbledoni tenisztornán ugyan kikapott a legjobb nyolc között, de nem vallott szégyent a címvédő és világelső Novak Djokovic ellen.

„Fucsovics óriási tornán van túl” – Djokovic dicsért, a közönség őrjöngött
A szerb klasszis nagy csatában verte a magyar teniszezőt Wimbledonban.

A szerb esélyeshez méltón kezdte a mérkőzést kétszer is elvette ellenfele adogatását, és mire Fucsovics feleszmélt, már 5:0-s hátrányban volt. Egyet ugyan ő is brékelt, de csak 5:3-ra kapaszkodott fel, Djokovic pedig lezárta a szettet.

De ez az apró feltámadás elég volt ahhoz, hogy a magyar teniszező magára találjon, a második játszmában volt semmire nyert adogató játéka, 4:4 után azonban ismét Djokovic brékelt, és 6:4-gyel már 2-0-ra vezetett.

A harmadik szettben Djokovic egyből elnyerte ellenfele adogatását, és innentől hiába játszott ismét kiegyensúlyozottan a magyar teniszező (sőt, olykor látványosan is, volt olyan befejezése, amit a szerb tapssal jutalmazott), a szoros játékok során nem tudott visszajönni a meccsbe.

Djokovic végül 6:3, 6:4, 6:4-re nyert és készülhet az elődöntőre.