Elbukta az első szettet, a pályára hányt, majd történelmet írt Wimbledonban

Julian Finney/Getty Images

Meglepetésre nem jutott be az angol nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjébe a 2017-es bajnok Garbine Muguruza, a 11. helyen kiemelt spanyol játékos ugyanis három szettben vereséget szenvedett a tunéziai Onsz Dzsaburtól.

Fucsovics újabb értékes skalpot szerzett, jöhet a nagy mumus Wimbledonban
Az argentin Schwartman legyőzése után az orosz Rubljov következik.

A 21. helyen rangsorolt játékos az első arab női teniszező lett, aki bejutott a 16 közé Wimbledonban.

A győzelemhez azonban hosszú út vezetett, az első szettet ugyanis Muguruza nyerte 7:5-re, de onnan sikerült fordítania. A meccslabdánál aztán váratlan esemény történt, Dzsabur rosszul lett, leguggolt a pálya egyik sarkába, és odahányt.

Az 5:7, 6:3, 6:2-es győzelmet követően a sajtótájékoztatón elmagyarázta, hogy folyamatos gyomorproblémával küzd.

„Valószínűleg a stressz és a fáradtság miatt van. Néha, amikor vizet iszom, nem csúszik le. Ilyenkor nem akarom félbeszakítani a játékot, ezért megpróbálok megszabadulni tőle és tovább játszani” – mondta.

Ez a karrierem legjobb napja. Kissé ideges voltam, de ha lazán és jól játszom, minden jobb lesz.

Dzsabúr az első fordulóban a svéd Rebecca Petersont, a másodikban a korábbi világelső, amerikai Venus Williamst győzte le. A nyolcaddöntőben a tavaly Roland Garros-győztes lengyel Iga Swiatek lesz az ellenfele.