Kikapott, majd Wimbledon legrosszabb játékosának nevezte ellenfelét

AELTC / Joe Toth / POOL / AFP

Veszekedéssel végződött Ajla Tomljanovic és Jelena Ostapenko mérkőzése a wimbledoni tenisztorna harmadik fordulójában.

Egy 18 éves tinédzser a brit tenisz új sztárja
Mindössze 338. a világranglistán, de már a 16 között jár Wimbledonban.

Az első szettet a 2017-es Roland Garros-bajnok, 2018-as wimbledoni elődöntős Ostapenko nyerte 6:4-re, a másodikban az ausztrál riválisa hasonló eredménnyel egyenlített.

A döntő játszmában Tomljanovic 4:0-ra elhúzott, mire Ostapenko jelezte, sérüléssel bajlódik és orvosi segítséget kért. Ez feldühítette ellenfelét, aki szerint semmi baja nem volt, egyszerűen szerette volna kizökkenteni ő a jó ritmusból.

A mérkőzést végül Tomljanovic 4:6, 6:4, 6:2-re megnyerte, de a hálónál még kapott riválisától.

Szörnyen viselkedsz, nincs benned semmi tisztelet

– vágta a fejéhez Ostapenko, aki elhagyva a pályát Tomljanovicot a torna legrosszabb játékosaként jellemezte.

A lett teniszező bosszúsága érthető, mert többet vért az ide tornától azok után, hogy egy hete megnyerte az eastbourne-i viadalt.

Tomljanovic nyolcaddöntős ellenfele a szabadkártyával szereplő brit Emma Raducanu lesz.