Az olimpiára készülő női pólósok egy döntőbe már bejutottak

Kovács Tamás/MTI

A magyar válogatott bejutott a női vízilabda világliga szuperdöntőjének fináléjába, miután pénteken 14-10-re verte Kanadát.

A két csapat a csoportkör szerdai zárófordulójában már találkozott egymással, akkor 13-12-re nyertek a kanadaiak, akik ezúttal is jobban kezdtek. Kanada két és fél perc után 2-0-ra vezetett, de ezután a magyarok négy gólt lőttek anélkül, hogy újabbat kaptak volna. Nem tudott ellenfelünk felzárkózni, a harmadik játékrész közepén pedig már öt góllal mentek a mieink.

Bíró Attila csapata így kényelmesen nyert, a döntőben pedig az olimpiai- és világbajnok amerikai csapattal találkozik. Szép erőpróba lesz ez az olimpiára készülő magyar csapatnak.

Női világliga, szuperdöntő (Athén), elődöntő

Magyarország-Kanada 14-10 (4-3, 3-2, 6-4, 1-1)
a magyar csapat gólszerzői: Keszthelyi 4, Illés, Gurisatti, Rybanska, Szilágyi 2-2, Leimeter, Gyöngyössy 1-1