Kapás Boglárka majdnem visszalépett az Eb-n, aztán bronzérmes lett

Kisbenedek Attila / AFP

Kapás Boglárka az úszók decemberi országos bajnokságán lépett vissza váratlanul, még a rajt előtt a 200 méteres pillangóúszástól. Mint később kiderült, hirtelen rosszul lett, aminek a hátterében autoimmun pajzsmirigybetegsége (Hashimoto thyreoditis) állt, amit egy éve nyáron diagnosztizáltak nála.

Kapás rosszulléte mögött autoimmun pajzsmirigybetegség állhat
A betegséget a nyáron diagnosztizálták nála, ez okozhatta a rosszullétet az ob-n.

A hirtelen rosszullét a Duna Arénában rendezett Európa-bajnokságon is előjött nála, erről a Nemzeti Sportnak beszélt. Emiatt az utolsó, vasárnapi versenynapon majdnem visszalépett a 400 méteres gyorsúszás döntőjétől.

Valójában a 4×200-as gyorsváltó csütörtöki fináléja után jelentkezett először a gyengeség és a szédülés, onnantól gyakran eszembe jutott: most mi lesz? Emiatt féltem is kihajtani magam a négyszáz gyors döntőjében, tartottam tőle, hogy ha kiadom magamból a maximumot, rosszul leszek

– mondta a Nemzeti Sportnak. Kapás Boglárka mindezek után visszafogottan is bronzéremmel zárta a 400 gyors döntőjét.

A 200 pillangón egyéni csúccsal Európa-bajnok Kapás arról is beszélt, hogy dietetikusa segítségével egy nagyon prezcíz étrendet követ, jobban is érzi tőle magát, de a mostani Európa-bajnokság is megmutatta, hogy fel kell készülnie rá, téthelyzetben jelentkezik a szédülés és a rosszullét. Ez szerinte fejben dől el.