Milák káprázatos úszással, Eb-csúccsal nyert újabb aranyérmet

Tobias SCHWARZ / AFP
100 pillangón is látszott, hogy nincs ellenfele. Két magyar bronzérem is jutott az utolsó napra, Verrasztó Dávid viszont lemaradt a dobogóról 400 vegyesen, pedig 2010 óta mindig az első háromban végzett ebben a számban.

Milák Kristóf nyerte a 100 méteres pillangóúszást a budapesti vizes Európa-bajnokság vasárnapi zárónapján.

A 21 éves magyar úszó Európa-bajnoki csúcsot jelentő 50.18-cal győzött.

Milák már a szombati selejtezőben beállította a korábbi Eb-csúcsot, majd az esti elődöntőben tovább javította a rekordot, elképzelhetetlen volt, hogy ne ő nyerjen. A vasárnap esti döntőben 50 méter után is már az élen állt, majd a fordulót követően olyan hajrába kezdett, amiből látszott, hogy kiemelkedik ebből a mezőnyből és végül elég meggyőzően nyert. Milák az M4-nek később azt mondta, elégedett, és már csak egy embert kell elkapnia – ezzel a világrekorder Caeleb Dresselre gondolt, az amerikai 49.50-nel a szám királya egyelőre.

A falak most a barátaim voltak, illetve én voltam annyira felkészült, hogy ne tudjanak megszívatni. Összességében elégedett vagyok, ugyanis előzetesen 50.2 körüli időre saccoltam magam. Most már csak egy ember van előttem

– nyilatkozta az M4 Sportnak Milák.

Milák ezzel duplázott a Duna Arénában, hiszen 200 méter pillangón a szám világcsúcstartójaként és világbajnokaként sem volt ellenfele, ott minden idők második legjobb idejével nyert.