Fucsovics Márton és Babos Tímea meccse egyszerre szakadt félbe

Fabrice COFFRINI / AFP

Eső miatt egyszerre szakadt félbe Babos Tímea belgrádi és Fucsovics Márton genfi teniszmeccse is, írja az MTI.

A legmagasabban rangsorolt magyar játékos 0:3-mal kezdett a 18 éves Dominic Stephan Stricker ellen, aki a nyitófordulóban élete első ATP-főtáblájás meccsén hatalmas meglepetésre megverte a 2014-ben US Open-bajnok horvát Marin Cilicet. Fucsovics ugyan feljött 4:4-re, mégis szetthátrányba került, de jól kezdte a második játszmát, mivel rögtön elvette ellenfele adogatójátékát. Csakhogy 2:1-nél szakadni kezdett az addig csak szemerkélő eső, így a játékosok az öltözőbe vonultak.

Eközben Belgdrádban Babos Vera Zvonarjovával az oldalán 6:1-re nyerte az első játszmát az orosz Natela Dzalamidze és Irina Hromacsova ellen. A második szettben 4:2-re vezettek Babosék, amikor Szerbiában is olyan esőzés támadt, hogy félbe kellett szakítani az összecsapást.

Frissítünk!

Az eső múltával folytatódtak a mérkőzések. Fucsovics sajnos kiesett 7:5, 6:4-s vereségét követően. Babosék később tudtak újra pályára lépni, de 6:1, 6:4-re nyerték meg a találkozót.