Késely Ajna: Baszki, miért nem láttam meg előbb a túlsó pályán?!

Kovács Tamás / MTI

Kedd este Késely Ajna negyedikként végzett az úszó Európa-bajnokság döntőjében 800 gyorson.

Kenderesi Tamás legyőzte Milák Kristófot az Eb elődöntőjében
Németh Nándor egyéni csúccsal jutott döntőbe száz gyorson.

A fináléban szinte végig negyedik helyen állt a magyar úszó, egy pillanatra tudott csak feljönni a harmadik helyre, ám a döntő utáni interjúból derült ki, hogy fogalma sem volt róla, hogy mással versenyez az éremért. Az M4 Sport riportere ugyanis rákérdezett, látta-e az éppen legtávolabbi pályán Anna Jegorovát érkezni, mire Késely így felelt:

Az utolsó száz körül vettem észre, hogy ott van. Kicsit mormoltam is magamnak, baszki, miért nem láttam meg előbb a túlsó pályán Jegorovát?! Próbáltam az utolsó 25 méteren harcolni tovább, de igazából ennyi volt bennem. Ő viszont kihozta belőlem, hogy a 8:27 sikerült és ha nem látom meg őt, akkor lehet, hogy gyengébb idővel végzek. Úgyhogy innen is köszönöm neki, hogy ezt kihozta belőlem!

A 19 éves magyar versenyző nagyot javult a hétfői előfutamban úszott idejéhez (8:35.71 perc) képest, 8:27.31 perccel csapott célba negyedikként.