Kenderesi Tamás legyőzte Milák Kristófot az Eb elődöntőjében

Kovács Tamás/MTI

Kedd este Késely Ajna negyedikként végzett az úszó Európa-bajnokság 800 gyors döntőjében.

A magyarok közül elsőként medencébe ugró úszó hamar negyedik helyre jött föl, Anna Jegorovával harcolt nagyon a bronzéremért. Késely viszont az utolsó 300 méteren feljött, ám végül nyolc tizedmásodperccel lemaradt a dobogóról.

Ezt követően a száz gyors középdöntős futamában Szabó Szebasztián negyedik, Németh Nándor hatodik helyen fordult féltávnál, de utóbbi hatalmasat úszott a második 50 méteren és egyéni csúcsot jelentő 48.02-es idővel harmadik helyen ért célba. Szabó viszont lemaradt a döntőről.

A legnagyobb sikert a kétszáz méteres pillangóúszás hozta, amelyen Kenderesi Tamás legyőzte Milák Kristófot.

Milák azonnal élre állt, de Burdisso 150 méternél megelőzte, ekkor Kenderesi a harmadik helyen állt. Végül kettős magyar siker született, Kenderesi 1:54.37-tel, a legjobb idővel jutott fináléba, Milák 35 századdal maradt el mögötte.

Zárásként a Holló Balázs, Zombori Gábor, Veres Laura és Fábián Fanni összeállítású 4×200 méter vegyes gyorsváltó hatodik helyen ért célba.