16 éves versenyző oktatja a Moto3 mezőnyét

Jose Breton/Pics Action/NurPhoto via Getty Images

Történelmi sikert aratott vasárnap délután a gyorsaságimotoros-világbajnokság Spanyol Nagydíján Pedro Acosta, írja az MTI.

A mindössze 16 éves spanyol versenyző nagyon komolyan bekezdett, a szezon katari nyitófutamán második helyen végzett, azóta pedig mindhárom versenyén elsőként hajtott át a célvonalon. Vasárnap a Spanyol Nagydíjat is behúzta, így

a vb-sorozat történetében ő lett az első pilóta, aki pályafutása első négy Moto3-as versenyén dobogós lett.

A királykategóriában, azaz a MotoGP-ben az ausztrál Jack Miller győzött, megelőzve az olasz Francesco Bagnaiát. Az olasz istálló legutóbb 15 évvel ezelőtt ünnepelhetett sikert Jerezben, Miller pedig 2016-os asseni sikerét követően másodszor nyert futamot a legjobbak között.

Eredmények, Spanyol Nagydíj

MotoGP, 25 kör (110,600 km):
—————————
1. Jack Miller (ausztrál, Ducati) 41:05.602 perc
2. Francesco Bagnaia (olasz, Ducati) 1.912 másodperc hátrány
3. Franco Morbidelli (olasz, Yamaha) 2.516 mp h.

Az állás 4 futam után (még 15 van hátra): 1. Bagnaia 66 pont, 2. Fabio Quartararo (olasz, Yamaha) 64, 3. Maverick Vinales (spanyol, Yamaha) 50