Fucsovics Márton nem bír az orosz nemezisével

Francois Nel/Getty Images

Fucsovics Márton negyedjére is kikapott az orosz Andrej Rubljovtól.

A magyar játékos márciusban már háromszor is alulmaradt, a rotterdami döntőt és a dubaji negyeddöntőt is az ellenfele nyerte, Dohában pedig a negyeddöntőben lépett vissza Fucsovics. A Miamiban zajló keménypályás tenisztornán a nyíregyházi játékos erőnyerő volt a nyitókörben, majd Thanasi Kokkinakist verte a negyeddöntőért.

Fucsovics egyetlen mondatától dőltek a kommentátorok a nevetéstől
A magyar játékos vicces oldalát is megmutatta.

A floridai összecsapáson Fucsovics kétszer is elvesztette az adogatását, amiből nem volt már visszaút. A második szettben a magyar játékos 1:0-nál eljutott bréklabdáig, de ezt Rubljov egy vonalra ütött tenyeressel hárította, majd rögtön el is vette ellenfele szerváját. Nemsokára 1:5 állt már az eredményjelzőn, és az alig rontó orosz innen már nem engedte ki a kezéből a meccset.

Miami nem hozott szerencsét Babos Tímeának sem, a negyedik helyen kiemelt magyar játékos Veronika Kugyermetovával az oldalán szenvedett vereséget a női páros nyolcaddöntőjében a Caroline Garcia, Nadia Podoroska kettős ellen.

Végeredmény – Miami tenisztorna, 3. forduló (a 16 közé jutásért)

Andrej Rubljov (orosz, 4.)-Fucsovics Márton (29.) 6:2, 6:1