Fortuna hihetetlenül kibabrál Fucsovics Mártonnal

A legjobb magyar férfi teniszező óriási csatában nyert az év első ATP1000-es tornáján Miamiban, de a legjobb 32 között ismét, ebben a hónapon belől negyedszer is Rubljov következik.

Fucsovics Márton a szezon első ATP 1000-es versenyén, a 4,3 millió dollár összdíjazású Miami Open második fordulójában három szettben legyőzte az ausztrál Thanasi Kokkinakist. Az ausztrál 19 évesen már 69. volt a ranglistán és most ugyan csak 243., ezért a selejtezőből érkezett, de biztosan sokan emlékeznek még rá, mivel ugyanitt Miamiban, három éve a nagy Roger Federert verte (3:6, 6:3, 7:6).

Úgyhogy egyáltalán nem várt könnyű meccs a 29. helyen kiemelt nyíregyházi játékosra, aki rangsorolásának köszönhetően csak a 64 között kezdett: Fucsovics végül 3 óra 11 percnyi játék után emelhette a kezét magasba. Az óriási küzdelmet mutatja, hogy az első két játszma rövidításban dőlt el, a harmadikban 4:2-nél majd 4:4-nél is brékelt Marci és végül 6:4-el húzta be a meccset.