Már 3-0-ra is vezetett a fehérvári hokicsapat, végül mégis kikapott

A Fehérvár jégkorongcsapata 3-0-ra vezetett a Dornbirn ellen, végül hosszabbításban mégis 5-4-re kikapott az osztrák jégkorongliga pénteki játéknapján.

Remekül kezdett a magyar csapat, a 6. perc közepén már háromgólos előnyhöz jutott.

A folytatásban azonban visszazárkózott a Dornbirn, a második negyedben még csak 3-1-re, de az utolsó játékrész első öt percében három gólt is ütve fordított. A hosszabbításért így a Fehérvárnak kellett már küzdenie, végül Hári János az 58. percben egyenlített. Sajnos a hosszabbításban a Dornbirn talált be újra, így hiába az első harmad lehengerlő játéka, újra kikapott a magyar csapat.

A Fehérvár negyedik fellépésén harmadszor maradt alul, de ezúttal – ellentétben a két korábbi vereséggel – pontot szerzett. A Dornbirn ötödik mérkőzésén másodszor győzött.

Végeredmény – Osztrák liga (ICE), alapszakasz

Hydro Fehérvár AV19-Dornbirn Bulldogs 4-5 (3-0, 0-1, 1-3, 0-1) – hosszabbítás után

Kiemelt kép: fehervarav19.hu