Valter Attila szépen mutatkozott be a Giro d’Italián

Valter Attila 100 másodperccel a szakaszgyőztes Filippo Ganna után ért célba a Giro d’Italia országúti kerékpáros körverseny szombati nyitószakaszán.

A CCC 22 éves, Tour de Hongrie-győztes kerékpárosa személyében 13 évvel Bodrogi László 2007-es Vuelta a Espana-részvétele után állt rajthoz ismét magyar bringás háromhetes körversenyen.

A Monreale és Palermo közötti 15,1 kilométer hosszú, lejtővel és hosszú egyenes szakasszal megspékelt egyéni időfutamon erős oldalszél és 37 fokos hőség nehezítette a résztvevők dolgát. A tavaly magyar időfutambajnok Valter 17:04 perc alatt teljesítette a távot, így 1:40 perc hátránnyal végzett a 90. helyen.

Az időfutam-világbajnokot illető szivárványszínű trikóban tekerő Ganna pályafutása első háromhetesén, hazai közönség előtt rögtön győzelemmel kezdett, és magára ölthette a rózsaszínű trikót. A pályán négyszeres vb-aranyérmes kerékpáros 22 másodperccel előzte meg a portugál Joao Almeidát és a dán Mikkel Bjerget.

Végeredmény – Giro d’Italia, 1. szakasz, Monreale-Palermo, 15,1 km, egyéni időfutam

1. Filippo Ganna (olasz, Ineos Grenadiers) 15:24 perc