A tízperces gólcsendet nem bírta el a Fradi a BL-ben

A Ferencváros 26-25-re kikapott az orosz Rosztov-Don csapatától a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában, szombaton Érden.

A Ferencváros először a 12. percben vezetett 6-5-re, de míg a magyarok védekezése gyengült, az oroszoké komolyan följavult, így félidőre 13-9-re meglépett a vendégcsapat. Térfélcsere után jobban működött az FTC támadójátéka, és amikor ehhez hatékony védekezés társult, sikerült felzárkózni egy gólra (20-21).

Ezt követően azonban csaknem tíz percig nem talált be a magyar együttes, ezt kihasználva az orosz bajnokcsapat ismét ellépett és eldöntötte a mérkőzést, a Ferencváros a hajrában már csak kozmetikázni tudta az eredményt.

Az FTC egy hét múlva a norvég Vipers Kristiansand otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében, a címvédő Győri Audi ETO KC pedig ugyancsak jövő szombaton a horvát Podravka Koprivnicát fogadja.