Új csillag született a MotoGP világában

A francia Fabio Quartararo győzelmét hozta a gyorsaságimotoros-világbajnokság elitkategóriája, a MotoGP szezonbeli második futama, a zárt kapus Andalúziai Nagydíj, írta az MTI.

A Yamaha 21 éves pilótája ezzel két futam alatt másodszor nyert, ugyanis egy hete ugyanezen a pályán, a Spanyol Nagydíjon is ő győzött.

Quartararo mögött márkatársai, a spanyol Maverick Vinales, illetve a 41 éves Valentino Rossi csatázott a dobogó második fokáért, végül előbbi örülhetett, miután az utolsó körben megelőzte olasz riválisát. A hétszeres világbajnok Rossi így is közel egy év után állhatott ismét dobogóra a MotoGP-ben.

A címvédő, az elitkategóriában hatszoros világbajnok spanyol Marc Marquez egy hete felkartörést szenvedett, és bár részt vett a szombati edzésen, végül visszalépett a futamtól.