Magyar újonc versenyezhet a túraautó-világkupán

A magyar Zengő Motorsport két autóval áll rajthoz a túraautó-világkupában, vagyis a WTCR-ben, ebből az egyiket a 22 éves Boldizs Bence vezeti majd – derült ki a Nemzeti Sport szombati beszámolójából.

A magyar pilóta a Zengő Motorsport tehetségkutató programjának felfedezettje, a Hankook Racer Cupban és a Suzuki Swift Kupában versenyzett. Utóbbit annak idején megnyerte Michelisz Norbert, a WTCR 2019-es bajnoka is. Boldizs több versenyt nyert a Suzukival, ám a bajnoki címet végül nem sikerült megnyernie, a pályaautózás után tavaly ralikrosszra váltott, ahol másodikként végzett az országos bajnokságon

Az első szezonban nincsenek nagy elvárásaink: azt akarom, hogy Bence a lehető legtöbb tapasztalatot szerezze meg, és annyi kilométert tegyen meg a versenypályán, amennyit lehetséges, hiszen itt a legjobbaktól tanulhat. Túl vagyunk egy teljes tesztnapon, ahol Bencének nyolc harmincperces menetre volt lehetősége versenykörülmények között, az eredmény pedig ígéretes volt. Az egyik leggyorsabb köridőt autózta, amit ezzel az autóval valaha teljesítettek. Néhány e-sport-versenyen is rajthoz áll a mérnökeink támogatásával. Bencét nem hasonlítgatjuk más versenyzőkhöz, de ambiciózus, alázatos, szorgalmas és szenvedélyes – és éppen ez az, amit keresünk

– méltatta Zengő Zoltán csapatfőnök az új versenyzőjét.

Boldizsnak amúgy nagy ugrás lesz a WTCR, a százlóerős Suzukiról 360-asra vált. A csapat másik kormánya még gazdára vár egyébként, erről azt mondta Zengő, hogy meglepő nevet szán az autóba, egy rutinos pilótát.

Kiemelt kép: facebook.com/zengomotorsport