Vért izzadt ellenünk a világ legjobbja

Az elmúlt hétvégén Lasusanne-ban rendezték meg a Central European Dodgeball Championshipet, melyen a sportág történetében először a magyar csapat is részt vett, sőt nem kis meglepetést okozva csoportjából a második helyen jutott tovább.

A negyeddöntőben a világ- és Európa-bajnok osztrák csapat következett, de a magyarok a papírformára alaposan rácáfolva szoros csatára késztették a címvédőt.

Az első két szett ugyan még a papírforma szerint alakult (0-4), aztán a magyar válogatott nem csupán utolérte ellenfelét, de hét és fél perccel a vége előtt átvette a vezetést 12-10-re.

A világ legjobb csapata kénytelen volt időt kérni, hogy rendezze sorait, ez sikerült is. A szenzáció végül elmaradt, Ausztria 16-12-re fordított és ez a lendület kitartott a továbbiakban is: az elődöntőben az olaszokat (18-14), a döntőben a cseheket (18-12) is megverte.

A magyar kidobós csapat végül a hatodik helyen végzett.

Kiemelt fotó: Facebook/Hungary Dodgeball