Háromszor is hátrányból jött vissza Babos és Mladenovic a győzelemhez

Babos Tímea és Kristina Mladenovic szett- és brékhátrányból fordítva negyeddöntőbe jutott a dohai keménypályás női tenisztornán.

A világbajnok kettős kedden a cseh Lucie Hradeckával és a szlovén Andreja Klepaccsal találkozott, és hamar 5:1-es hátrányba került, amiből az egymás után három megnyert gém sem jelentett visszautat. A második szettben ismét az ellenfél lépett el 3:1-re, de hamar észbe kaptak Babosék és kiegyenlítettek.

Jöhetett a harmadik játszmát helyettesítő rövidítés, amelyben megint a magyar, francia duó került hátrányba, 6-2-ről azonban egy szenzációs sorozattal behúzták a meccset Babosék: zsinórban nyolc pontot hoztak.

Végeredmény – Dohai tenisztorna, páros, nyolcaddöntő

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Lucie Hradecka, Andreja Klepac (cseh, szlovén) 4:6, 6:3, 10-6 – döntő rövidítés

Kiemelt kép: Fred Lee/Getty Images