Kettős magyar győzelem született 500 méteren a gyorskorcsolya Eb-n

Liu Shaolin Sándor Európa-bajnoki aranyérmet nyert 500 méteren a debreceni rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságon szombaton.

Liu Shaoang Európa-bajnok lett 1500 méteren Debrecenben
Az olimpiai bajnokunk szerezte az első magyar érmet az idei Eb-n.

Azok után, hogy az 1500 méteres fináléban kicsúszott, a legrövidebb távon nagyon komolyan begyújtotta a rakétát és bár nyomában volt a holland Itzhak de Laat, gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott. Ebben óriási szerepe volt testvérének, Liu Shaoangnak is, aki tökéletesen fedezte a bátyját és taktikusan versenyezve lehagyta a riválisát és második helyen ért célba, ezzel kettős magyar sikert hoztak össze a testvérek.

A női mezőnyben már hamar elúszott az éremesély a sprinttávon, Lockett Deanna elődöntős lett 43.839 másodperces idejével, de ott negyedik helyről nem jutott tovább, míg Jászapáti Petra egy előzés közben belecsúszott Arianna Fontanába, amiért kizárták.

Kiemelt kép: MTI/Czeglédi Zsolt