Sport sport

Federer kapott egy ellenfelet a bemelegítéshez

A nőknél a címvédő Oszaka Naomi, valamint Serena Williams, a férfiaknál pedig a harmadik kiemelt Roger Federer is magabiztos győzelemmel mutatkozott be az ausztrál nyílt teniszbajnokság főtáblás küzdelmeinek első napján.

A harmadik kiemelt Oszaka a cseh Marie Bouzkova ellen lépett pályára Melbourne-ben és az első játszmát könnyedén nyerte, a másodikban pedig gyorsan kilábalt egy kisebb hullámvölgyből és 2:4 után sorozatban négy játékot begyűjtve győzött.

A 23-szoros Grand Slam-győztes Serena Williams ellenállhatatlan játékkal jutott szettelőnyhöz az orosz Anasztaszja Potapova ellen, aki játékot sem tudott nyerni ellene. A második játszma elején a világranglistán kilencedik amerikai sztár kicsit visszafogottabban játszott, és 1:1-nél elveszítette az adogatását, ám ellenfele nem tudta meglovagolni helyzeti előnyét, Williams pedig már csak egy játékot engedett neki és 59 perc alatt lezárta a találkozót.

A férfiaknál a 20-szoros GS-bajnok Federer talán még Williamsnél is könnyedebb meccset játszott hétfőn. Az amerikai Steve Johnson kevés ellenállást tanúsított, így a svájci klasszisnak kevesebb mint másfél órára volt szüksége a győzelemhez szükséges három játszma megnyeréséhez.

A fiatalság és a rutin küzdelméből – a tavalyi wimbledoni torna első köréhez hasonlóan – ezúttal is előbbi került ki győztesen: a mindössze 15 éves amerikai Cori Gauff két szettben múlta felül 39 éves honfitársát, Venus Williamset. A hétfői versenynapon eddig a tervezettnél jóval kevesebb mérkőzést tudtak megrendezni, mivel eső miatt csak a három befedhető pályán zajlik a játék a Melbourne Parkban.

Evans (brit, 30.) – McDonald (amerikai) 3:6, 4:6, 6:1, 6:2, 6:3
Nisioka (japán) – Györe (szerb) 6:4, 3:6, 6:2, 7:6 (7-1)
Barrere (francia) – Szafvat (egyiptomi) 6:7 (8-10), 7:6 (7-1), 6:4, 7:6 (7-5)
Berankis (litván) – Carballes Baena (spanyol) 6:4, 6:2, 6:2
FUCSOVICS MÁRTON – Denis Shapovalov (kanadai, 13.) 6:3, 6:7 (7-9), 6:1, 7:6 (7-3)