Egy félidőn át bravúrközelben volt Románia, de végül simán kikapott a budapesti Eb-n

Az olimpiai bajnok szerb válogatott a románokat is legyőzte a Duna Arénában zajló vízilabda Európa-bajnokság férfitornájának csütörtöki második fordulójában. Pedig Románia nem kezdett rosszul, Cosmin Radu dobta a meccs első gólját, és két negyed után csak 6-4-re vezetett Szerbia, amely aztán a második félidőben lesimázta a meccset és 15-7-re nyert.

A házigazda magyar válogatott 19 órakor a spanyolokkal játszik, a találkozó győztese közvetlenül a negyeddöntőbe juthat.

Az olimpiai kvalifikációs kontinensviadalon egy kvótát lehet szerezni, az európai csapatok közül az olimpiai címvédő szerbek, a világbajnok olaszok, valamint a vb-ezüstérmes spanyolok tokiói szereplése már biztos.

Eredmények – vízilabda Eb, férfiak

A csoport:
Németország-Szlovákia 8-5 (4-1, 1-2, 3-2, 0-0)

B csoport:
Szerbia-Románia 15-7 (5-3, 1-1, 5-1, 4-2)
Oroszország-Hollandia 15-9 (3-2, 5-1, 3-2, 4-4)
A csoport állása: 1. Szerbia 6 pont, 2. Oroszország 3 (24-22), 3. Hollandia 3 (18-23), 4. Románia 0