A magyarok kisajátították a dobogót az úszó BL-ben

Hosszú Katinka nyerte a magyarok különcsatáját 200 méter pillangón a kínai Sencsenben, az Úszó Bajnokok Sorozata első állomásának szerdai versenynapján.

A háromszoros olimpiai bajnok 2:07.68 perc alatt ért célba, amivel 53 századdal úszott jobbat, mint a második helyezett Szilágyi Liliána és 2.31 másodperccel volt gyorsabb, mint a szám aktuális világbajnoka, Kapás Boglárka. Hosszú nem sokkal később 100 méter háton volt érdekelt, itt 1:03.24-gyel negyedik lett, majd 2:10.42-vel nyert 200 méter vegyesen, végül 2:06.30-cal negyedikként csapott a célba 200 méter gyorson.

A magyarok közül elsőként Telegdy Ádám ugrott medencébe, a világbajnoki hetedik magyar versenyző 1:59.15 perces idővel második lett 200 méter háton, Kozma Dominik pedig 400 méter gyorson 3:57.91-gyel negyedikként végzett.

A második nap zárásaként 4×100 méteres vegyes vegyesváltót rendeztek nemzetközi csapatok részvételével, a győztes négyesnek tagja volt Késely Ajna, a második helyezettének pedig Kenderesi Tamás.

Kiemelt kép: Adam Pretty/Getty Images