A következő élő közvetítés része Körömrágós győztes meccsel kezdték az Eb-t a magyar kézisek

Körömrágós volt a vége, de behúzta első Eb-meccsét a kézilabda-válogatott

Jól elkapta a fonalat a magyar csapat, főleg Bánhidi Bence góljai és Mikler Roland védései jöttek jól, miközben az oroszoknál Dimitrij Santalov öt gólja volt perdöntő az első félidőben. Annyira fej-fej mellett haladtak viszont a csapatok, hogy egyetlen gól volt a különbség a félidőben.

Fordulás után nagyon belehúztak a magyarok, öt góllal is vezettünk már, de a csodacsere Szergej Koszorov alaposan megzavarta a magyar védelmet. A véghajrá így nagyon izgalmasra sikerült, az utolsó orosz próbálkozásnál 26-25 állt az eredményjelzőn, így a végig fantasztikusan játszó Mikler Roland védése győzelmet ért az utolsó pillanatokban.

A kapust választották egyébként a mérkőzés legjobbjának is.