Utolsó másodperces gól döntötte el a kézi-Eb legizgalmasabb meccsét

Körömrágós befejezést hozott össze Észak-Macedónia és Ukrajna a férfi kézilabdások péntek este az Európa-bajnokság első fordulójában.

Az észak-macedónok félidőben már három góllal vezettek, sőt térfélcsere után öttel is. Csakhogy 21-17-nél sikerült egymás után három gólt dobnia az ukránoknak és annyira felpörögtek, hogy a meccs utolsó támadásánál 25-25 állt az eredményjelzőn. A remek napot kifogó Kiril Lazarov viszont nem rezelt be és az utolsó másodpercben bebombázta a győztes találatot.

Csoda lett volna, ha Ukrajna pontot szerez, mert úgy állt döntetlenre másodpercekkel a vége előtt, hogy egyszer sem vezetett a találkozón. Lazarov pedig feltette az i-re a pontot ezzel a góllal, nyolcat vágott nyitásként.

Svédország jóval kegyetlenebb volt, mint Észak-Macedónia, már félidőben héttel vezetett Svájc ellen, végül 34-21-re nyert, míg Norvégia gyenge kezdés után úgy belehúzott, hogy a hajrára csak a gólkülönbség volt kérdéses Bosznia-Hercegovina ellen.