Ötgólos hátrányból, Kiss Éva-bravúrral verte a Győr a Fradit a rangadón

Fura időpontjában, nem sokkal a Japánban lebonyolított vébé után, a két ünnep között rendezték a női  kézilabda-bajnokság legnagyobb rangadóját, az FTC és a BL-győztes Győr csatáját.

A vendégeknél nem került a keretbe Görbicz, de így is jól kezdett a Győr, Amorim és Oftedal révén 129 másodperc után 2-0-ra vezetett.

58 másodperccel később már 2-2 volt az állás, az ötödik perc végén pedig már a Fradi vezetett 4-2-re. A hazaiak kapujában Bíró rendre túljárt a győri szélsők eszén, így maradt az 1-2 gólos FTC-vezetés, egészen a 22. percig, amikor Kurtovic és Fodor két gyors gólja után már a Győr állt jobban (9-10).

A szünetben mégis a Fradi vezetett egy góllal (13-12), mert Klujber ügyesen húzta vissza talpról a labdát a bal alsóba.

A második félidőt nagyon jól kezdte a fővárosi csapat, zsinórban négy gólt lőtt, és mivel a Győr hét percig gólképtelen volt, Danyi Gábor 17-12-nél időt kért.

Az időkérés után a Győr váltott, két beállóssal operált a támadásoknál, és fokozatosan megkezdte a felzárkózást, Fodor üres kapus góljával bő negyedórával a vége előtt már csak egy gól volt a Fradi előnye.

Borzasztó peches a Fradi ifjú tehetsége
Ez a szezon már elúszott számára.

A hazai csapat nagyon megakadt támadásban, és a 49. percben Bódi lerohanása után a Győr mindössze harmadszor vezetett a meccsen (21-22).

Bódi vezérletével három góllal ellépett a Győr, de 72 másodperccel a vége előtt egy gólra feljött a Fradi Háfra találatával. Danyi 45 másodperccel a vége előtt időt kért, de a Fradi még kapott egy lehetőséget Edwige meg nem adott gólja után. Az utolsó támadás Lukácsra jött ki, de a jobbszélső lövését Kiss Éva bravúrral védte, így a Győr 28-27-re nyert, és Danyi irányításával 62. mérkőzésén is veretlen maradt.