Sport sport

Tomori: Támadásban néha nem nagyon tudtuk, mit akarunk

Három győzelemmel és négy vereséggel a kézilabda-világbajnokság 14. helyén végzett a magyar női válogatott, amely csak egyszer szerepelt ennél gyengébben a torna történetében, két éve, amikor 15 lett.

A 13. helyért a címvédő franciák ellen játszott a magyar csapat, amely a 40. percig versenyben volt az ellenféllel, de a végét nem bírta, így ötgólos vereséget szenvedett.

Hogy mit csinálnék másképp? A románok elleni kétperces büntetés még mindig bánt, azt szívesen kihagytam volna. Próbáltam folyamatosan forgatni a csapatot, hogy a játékosok frissek legyenek a végére, de a franciák ellen is elfogyott a szufla a hajrára. Tóth Gabriella beteg volt, így Tomori, Kovacsics és Háfra számára is rengeteg energiát emésztett fel az utolsó meccs. Csalódott vagyok a 14. hely miatt, de az utolsó két meccsen megmutatta a csapat, hogy mit tud

– nyilatkozta az M4-nek Kim Ramussen szövetségi kapitány, aki hozzátette, ő nem az a típus, aki feladja, és imádja a munkáját, a csapatot és Magyarországot is.

A játékosok közül Tomori Zsuzsanna fogalmazta meg a legvelősebb véleményt, aki úgy érezte, a fáradtság csak az utolsó meccsen játszott szerepet, sokkal inkább mentális okai voltak a gyenge szereplésnek.

„Támadásban nem ültek a játékaink, fásultan, nagyon sok hibával játszottunk, míg a védekezésünk néha jó volt, néha nem. Az egész vébére ez volt jellemző, hogy egyes dolgok nagyon mentek, de más területen meg gyengélkedtünk. A spanyolok elleni meccsen semmi közünk nem volt a meccshez, a Montenegró elleni találkozót azt nagyon sajnálom, a románok ellen meg úgy kezdtünk, ahogy kezdeni kell egy magyar-románt, aztán a második félidőben lefagytunk.

Ezekre kell elsősorban figyelni, hogy nem szabad 10-20 percekre összeomlani. Ha elől nem megy esetleg, akkor hátul kell jobban teljesíteni. Fizikálisan nem volt problémánk, de támadásban néha nem nagyon tudtuk, hogy mit akarunk