Vért izzadtak a románok a kézi-vb egyik leggyengébbje ellen

A doppingbotrány miatt megrostált román női kézilabda-válogatott a spanyolok elleni súlyos vereség után öt góllal verte Szenegált, és a harmadik fordulóban Kazahsztánnal találkozott. A két csapat a 2015-ös vébén is játszott egymással, akkor 36-20-ra nyertek a románok.

A meccs úgy indult, hogy nem lesz gondja a román csapatnak, a 20. percben Seraficeanu góljával 11-5 volt az állás. A félidő hajrája a kazahoké volt, de 14-11-re így is a románok vezettek a félidőben.

A második felvonás elején tovább folytatták a felzárkózást a tavalyi Ázsia-bajnokságon negyedikként záró kazahok, és a 41. percben Hargyina gólja után már csak eggyel mentek a románok (16-15).

Egy időkérés aztán némileg gatyába rázta keleti szomszédainkat, de másfél perccel a vége előtt a szívósan harcoló kazahok az egyenlítésért támadhattak. Abilda azonban eladta a labdát, Dache góljával pedig a románok lezárták a meccset.

A 22-20-as sikerrel a románoknak négy pontjuk van, és szerdán nagyon fontos meccset vívnak a magyarokat eggyel verő Montenegróval.

Kikapott Montenegrótól is a rengeteget hibázó kéziválogatott
Nem éltünk az emberelőnyökkel, a belső posztokról nem voltunk elég hatékonyak. Szenegál és Románia ellen nyerni kell a középdöntőért.

A magyar csapat szerdán 11 órától Szenegállal találkozik, azt a meccset nyernünk kell, majd pénteken a románokat is le kell gyűrni, hogy bejussunk a középdöntőbe.

Női kézilabda-világbajnokság, C csoport, 3 . forduló:

Románia – Kazahsztán 22-20 (14-11)
Spanyolország – Szenegál 29-20 (14-13)
Montenegró – Magyarország 25-24 (13-12)

Az állás: 1. Spanyolország 6 pont (89-61), 2. Montenegró 6 (84-70), 3. Románia 4, 4. Magyarország 2, 5. Szenegál 0 (69-87), 6. Kazahsztán 0 (56-91)