Sport sport

Rengeteg hibával játszott, kikapott az olimpiai bajnoktól a kéziválogatott

A magyar női kézilabda-válogatott 29-25-re kikapott pénteken az olimpiai címvédő Oroszországtól a Szöulban zajló Premiere4 Kupa nemzetközi felkészülési torna első fordulójában.

A magyarok a lehető legerősebb összeállításban léptek pályára, ennek ellenére nagyon rosszul kezdték a meccset. Minden lövésüket elrontották, ezt a remekül védekező oroszok labdaszerzésekkel és gyors gólokkal használták ki, így öt és fél perc után már 5-0-ra vezettek.

Az MTI tudósítása szerint Kim Rasmussen bő tíz perc után, 8-3-as hátránynál kért először időt, mert a hosszú utazás és a jelentős időeltolódás igencsak meglátszott játékosai teljesítményén. A rövid pihenő és a cserék hatására pontosabbá vált a magyarok játéka, és Kovács Anna vezérletével öt perc alatt felzárkóztak 8-7-re. A folytatásban ismét számos pontatlanság következett – elsősorban támadásban –, így a taktikusan védekező és hatékonyabban lövő olimpiai címvédő három góllal vezetett a szünetben.

Még három perc sem telt el a második felvonásból, amikor Rasmussen dühösen időt kért, mert a sok hibával, a pontatlan játékkal a magyarok megkönnyítették riválisuk dolgát.

Az egyik magyar kulcsjátékos, Háfra Noémi a 37. percben volt először eredményes, Triffa Ágnes kapusbravúrjainak és Klujber Katrin góljainak köszönhetően azonban nem nőtt tovább hátrány. Az összeszedettebben kézilabdázó oroszok ugyanakkor a továbbiakban is magabiztosan őrizték előnyüket, és végig vezetve, négy góllal nyertek.

Az oroszokat az az Ambros Martín irányítja, aki a Győri Audi ETO KC vezetőedzőjeként 2012 és 2018 között négyszer nyerte meg a Bajnokok Ligáját, a bajnokságot és a Magyar Kupát pedig egyformán ötször, illetve egy rövid ideig a magyar válogatott mellett is dolgozott.

A magyar válogatott szombaton a házigazda Koreai Köztársasággal játszik, a Japánban sorra kerülő olimpiai kvalifikációs világbajnokságon pedig jövő szombaton Kazahsztán ellen kezdi meg szereplését.

Eredmény

Oroszország-Magyarország 29-25 (15-12)
a magyar gólszerzők: Klujber 6, Szabó L., Kovács A., Lukács 3-3, Schatzl, Tomori, Tóth G., Kovacsics 2-2, Tóvizi, Háfra 1-1

Kiemelt kép: MTI/Kovács Tamás