Federer és Djokovic egymást ütheti ki, de Nadal sem lehet nyugodt a teniszvébén

Nagyon izgalmas végkifejlet várható a férfi tenisz ATP-világbajnokságon, miután Sztefanosz Cicipasz könnyedén verte a címvédő Alexander Zverevet a csoportkörben.

A hatodikként rangsorolt görög játékos esélyt sem adott német ellenfelének: az első szettben egyszer, a másodikban kétszer vette el Zverev adogató játékát. Mivel a 21 éves Cicipasz hétfőn Danyil Medvegyevet is megverte két játszmában, így

a torna történetének első görög játékosa lett, aki négy közé jutott.

Dominic Thiem a másik csoportból már továbbjutott, vagyis biztos, hogy a Roger FedererNovak Djokovic dönt arról, melyikük jut a legjobb négy közé, de Rafael Nadalnak is kevés lehet a keddi bravúrgyőzelelem, ha nem veri meg a szárnyaló Cicipaszt.

Az utolsó csoportmeccs előtt a világranglista első három helyezettje is nehéz helyzetben van tehát a vébén.

Végeredmény – Andre Agassi-csoport, 2. forduló

Sztefanosz Cicipasz (görög, 6.)-Alexander Zverev (német, 7.) 6:3, 6:2
korábban:
Rafael Nadal (spanyol, 1.)-Danyiil Medvegyev (orosz, 4.) 6:7 (3-7), 6:3, 7:6 (7-4)

Az állás: 1. Cicipasz 2 győzelem/0 vereség, 2. Zverev 1/1 (2-2), 3. Nadal 1/1 (2-3), 4. Medvegyev 0/2

Kiemelt kép: TPN/Getty Images